Gayrimenkul - Megapol Group
Skip to content Skip to footer

GAYRİMENKUL

Küreselleşmenin bir sonucu olarak, dünya genelinde artan üretim ve sermaye hareketleri, buna bağlı paranın değerinde yaşanan dalgalanmalar yatırımcıları somut karşılığı olan güvenilir yatırım alanlarına yönlendirmektedir.

Yeryüzünün sadece yüzde 29’nun kara parçalarından oluşması, dolayısı ile yer kabuğunun sınırlı ve sabit olması, gayrimenkulü günümüzde güvenilir ve stratejik bir yatırım alanı haline getirmiştir. Küreselleşme süreci başlayana dek gayrimenkul sektöründe en önemli değerlendirme kriteri konumdu. Bu nedenle merkezi konumdaki gayrimenkullerde çok yüksek değer artışları gerçekleşti. Bu durum dünyanın önemli metropollerinde halen geçerlidir.

Ancak küreselleşme ile birlikte artan arz ve talebi karşılamak yeni bakış açılarını ortaya çıkardı. Artık bir gayrimenkulün değerini belirleyen en önemli kriter, erişim olmaktadır.

Geçmişte merkezi konumlarda ikonik yapılar gerçekleştiren Megapol, yeni projelerinde erişim altyapısı olan şehircilik açısından az gelişmiş, henüz merkezi konum kazanmamış geniş alanlarda yüksek hacimli projeler gerçekleştirerek, bu bölgelerin yeni cazibe merkezlerine dönüşümünü hedeflemektedir

Megapol Group