Hakkımızda - Megapol Group
Skip to content Skip to footer

MEGAPOL GROUP

70 Yıllık Tecrübe // 12 Mega Proje // Sektörde Öncü

MEGAPOL, 1950’lerde Kelkit/Gümüşhane’den İzmir’e gelen Mustafa
Gökdemir tarafından kurulmuştur. İlk olarak inşaat sektöründe faliyetlerine başlayan MEGAPOL, S.Selim Gökdemir’in yönetiminde gayrimenkul, emlak yönetimi ve yenilenebilir enerji sektörlerine de yatırım yaparak faliyet alanlarını genişletmiştir.

MEGAPOL, 70 yıllık İzmirli yerel bir şirket olarak biriktirdiği bilgi ve ilişki ağını, küresel bilgi birikimi ve ilişki ağı ile birleştirmeyi başarmış, sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan yerel standartlara hakim, küresel standartlarda ve küresel ortaklarla iş yapma kabiliyetine sahip bir şirkettir.

Bu özellikleri ile MEGAPOL, Küresel ve Yerel kavramlarının sentezi olan Küyerel veya küresel ifadesi ile; Global ve Local‘ın sentezi olan GLOCAL bir yatırım şirketidir.
MEGAPOL, İzmir’in küresel standartlardaki ilk rezidansı Mavi Kule,
İzmir’in küresel standartlardaki ilk iş merkezi Heris Tower, İzmir yeni kent merkezinin ilk yüksek yapıları Sunucu Plaza ve Megapol Tower, İzmir’in ikonik yapılarından Kordon Kule ve Megapol Çarşı Kule ile
birlikte toplam 7 kulelik referansa sahiptir.

Eski tütün deposunun modern bir iş merkezine dönüştürüldüğü Salhane İş Merkezi, İzmir’in ilk yüksek yapısı olan Anadolu Apartmanı restorasyonu ve kentsel açıdan bir çöküntü bölgesi olan İçmeler’de tüm çevreyi yeniden tasarlayarak gerçekleştirilen Megapol Urla Evleri projeleri ile de İzmir’in öncü şirketlerinden birisi haline gelmiştir.

Megapol Group